Czy Inner Circle Trader jest najlepszy?

W tym wpisie drogi czytelniku chciałbym podzielić się z Tobą kolejną bardzo znaną osobą z giełdowego świata handlu z wieloletnim stażem. Ten wpis świadczy o mojej dalszej drodze poszukiwań najbardziej skutecznej strategii handlu na rynku kryptowalut.

Zdobywanie wiedzy w zakresie spekulacji na rynku kryptowalut jest procesem ciągłym. Rynek kryptowalut w porównaniu do tradycyjnych jest dużo bardziej dynamiczny. W związku z tym, przeniesienie metod i strategii działających na rynkach typu FOREX niekoniecznie przynosi zyski w świecie krypto. Mimo to uważam, że najszybszą metodą rozwoju jest bazowanie na doświadczeniu innych traderów. Na tej podstawie chciałbym dzisiaj wspomnieć o niezwykle popularnym mentorze znanym pod pseudonimem ICT.

Popularność ICT – Inner Circle Trader’a

Inner Circle Trader (Michael Huddleston) zyskał popularność dzięki dostarczaniu materiałów edukacyjnych obejmujących różnorodne aspekty analizy technicznej i strategii handlowych. Jego szkolenia obejmują omówienia konkretnych przypadków, analizy wykresów oraz praktyczne wskazówki, co czyni jego podejście atrakcyjnym dla szerokiej grupy traderów.

ICT - Inner Circle Trader, Michael Huddleston

Na dzień pisania tego postu na kanale Youtube Inner Circle Trader zgromadzi ponad 1mln subskrybentów. Twitter naszego mentora będący jego drugim głównym medium przekazu ponad 450 tysięcy odbiorców.

Jak widzimy popularność Michael Huddleston’a z biegiem czasu bardzo szybko rośnie dlatego dzisiaj za jego filmami oraz materiałami stoi sztab ludzi. Mimo to, warto zwrócić uwagę na prezentowane przez nich aspekty handlu takie jak:

  • Order block – obszar na wykresie, który jest uważany za istotny ze względu na zawarcie znacznej liczby zleceń kupna lub sprzedaży.
  • Fair Value Gap – jest to również obszar na wykresie w którym dany instrument jest niedowartościowany lub przewartościowany.
  • Daily Bias – oznacza najbardziej prawdopodobny kierunek, w którym rynek będzie podążał.
  • Strefy wyprzedania i wykupienia – jest to również obszar w którym wg. ICT cena danego instrumentu jest zbyt niska lub zbyt wysoka.

Bardzo obszerne wyjaśnienie wszystkich powyższych pojęć znajdziesz na poniższej liście filmów ICT:

Ponad to, warto wiedzieć że w opracowywaniu swojej strategii ICT również korzystał z wiedzy innych. Bazując na strukturach rynku opracowanych przez Larry’ego Williams’a oraz prawach Richard’a Demille Wyckoff’a stworzył swoje podejście do rynku. Metody gry na giełdzie naszego kolejnego mentora są dostępne, obszerne oraz tłumaczone w prosty sposób dzięki czemu tak szybko zyskuje na popularności.

Podsumowanie

Podsumowując, z pewnością warto zapoznać się z rozwiązaniami i metodą handlu Michael Huddleston’a celem poszerzenia swoich horyzontów. Czy jest to najlepszy mentor z jakim miałem do czynienia?

Raczej nie. Słuchając jego wykładów merytorycznie nie wyróżniał się na tle pozostałych, o których pisałem tutaj więc nie powiedziałbym, że jest najlepszy. Z całą pewnością jest najbardziej popularny.

Ponad to, lepsze zrozumienie rynku pozwoli bardziej świadomie otwierać pozycje, a wzbogacenie swojej strategii gry na giełdzie kryptowalut o niektóre wskazówki zaczerpnięte od ICT może okazać się bardzo pomocne. Być może będzie to punkt przełomowy w Twoim handlu. Czasami wprowadzenie pewnych modyfikacji poprawia liczbę zyskownych transakcji na rynku kryptowalut a tego Ci serdecznie życzę.